Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni (AİBÜ) ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri, dekanlar, enstitü müdürleri ve öğretim üyeleriyle vedalaştı.

Vali İbrahim Özçimen, Rektörlük girişinde Prof. Dr. Hayri Coşkun tarafından karşılandı. Senato Odası’nda Üniversite yönetimiyle bir araya gelen Vali Özçimen, burada yaptığı konuşmada, dört yıla yakın bir süre AİBÜ’yle birlikte çalıştıklarını ifade ederek, “Üniversitemiz bizim için çok önemli. Üniversitemizi kendime hep yakın hissettim. Bu süreç Rektörlük ve Valiliğin işbirliği açısından iyi bir süreç oldu.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ise, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin bu süreç içerisinde Bolu Valiliğinden her zaman destek gördüğünü ve Vali Özçimen’in Üniversitemizin hiçbir isteğini geri çevirmediğini kaydederek, “Sizinle çalışmış olmak bizlere şeref ve mutluluk verdi. Deyim yerindeyse bize Vali olduğunuzu hissettirmediniz. Desteğinizi çok gördük ve hakikaten büyük bir zevkle çalıştık. Bundan sonraki görevlerinizde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun.” dedi.   

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar’ın, Özçimen’in verdiği hizmetlerden ötürü her Valiye nasip olmayacak şekilde hem Üniversite camiası hem de Bolu halkı tarafından çok sevildiğini hatırlatması üzerine Vali İbrahim Özçimen, her zaman ulaşılabilir olmayı hedeflediklerini ve bunu uygulamaya çalıştıklarını, halkın problemlerini de kendi problemleri gibi düşündüklerini söyledi.  

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Vali İbrahim Özçimen’e üzerinde Üniversitemizin logosunun olduğu çini bir tabak armağan etti. Özçimen daha sonra Rektör Coşkun ve Üniversite yönetimiyle tek tek el sıkışarak vedalaştı.   


www.utak2018.ibu.edu.tr