Karadeniz, Ege ve Akdeniz yörelerine has lezzetleri Mudurnu’nun tarihi mekanlarında sofralara taşıyan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) öğrencileri, bu hafta da Hacı Abdullahlar Konağı’nda hazırladıkları İç Anadolu’ya özgü leziz tatları konuklarına ikram ettiler. Etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun’un yanı sıra Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl ile öğretim elemanları ve öğrenciler de katıldı.

AİBÜ Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği programı öğrencileri Yeşim Özdoğan, Öznur Akyüz, Arzu Kayhan ve Nurcan Aydın’ın hazırladıkları Anadolu lezzetlerini tadan Rektör Coşkun, öğrencileri tebrik etti. Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu’nun ilçe turizminin geliştirilmesi amacıyla çok güzel işlere imza attığının altını çizen Coşkun, meslek yüksekokulumuzun çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini söyledi.   

Mudurnu Süreyya Astarcı MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Midilli de, üniversitemiz ile sektör arasındaki iş birliğini güçlendiren bu tür etkinliklerin öğrencilerin daha donanımlı şekilde iş hayatına atılmalarını sağladığını ifade etti. Doç. Dr. Midilli, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun’a, Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’e ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen öğretim görevlisi Serkan Şengül’e teşekkür etti. 


www.utak2018.ibu.edu.tr