Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Kamu Yönetimi Uzmanı öğretim elemanı olarak uzun yıllar Protokol ve Büro Yönetimi konusunda dersler veren Nihat Aytürk, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) Protokol Kuralları ile ilgili seminer verdi. Seminere; Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, il müdürleri, akademik personel, daire başkanları, fakülte sekreterleri, şube müdürleri ve üniversite personeli katıldı.

Yaklaşık 5 saat süren seminerde Nihat Aytürk, davranış, konuşma, giyim ve bakım protokolleri ile konuk ve ziyaret, davet ve ziyafet, makam, toplantı, kurumsal ve ulusal tören ile bayrak, taşıt ve resmi yazışma protokolleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Seminerin sonunda Nihat Aytürk’e, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun tarafından teşekkür plaketi verildi. Seminer öncesi de Rektör Coşkun’u makamında ziyaret eden Nihat Aytürk’e, Coşkun tarafından hediye takdim edildi. Aytürk’te Rektör Coşkun’a ‘Protokol Yönetimi’ adlı kitabını hediye etti.     


www.utak2018.ibu.edu.tr