Cumhuriyetimizin 90’ıncı yıldönümü dolayısıyla Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) ‘Cumhuriyet Bayramı’ Resepsiyonu düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, çok büyük zorluklarla kurulan Cumhuriyetimizin yıldönümlerini nice yıllar hep birlikte kutlamayı dileyerek, davetlilerin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

AİBÜ Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirilen resepsiyona, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Gümüştekin ve Prof. Dr. Mehmet Bahar, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, il ve bölge müdürleri, dekanlar ve bölüm başkanları, İzzet Baysal Vakfı üyeleri ile akademik ve idari personel katıldı. Resepsiyon öncesinde davetlileri Sosyal Tesisin önünde eşi Bedia Coşkun’la birlikte karşılayan Rektör Coşkun, davetlilerle tek tek ilgilendi.  

Rektör Coşkun, burada yaptığı konuşmada, davetlilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, “Cumhuriyetimiz çok büyük zorluklarla kuruldu ve bugün 90’ıncı yaşını hep beraber kutlamaktayız. Devletimizin, milletimizin ve ekonomimizin daha da ileride ve güçlü olması için her zaman gayret ederek nice Cumhuriyet Bayramlarımızı birlik ve beraberlik içinde kutlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Resepsiyonda; Rektör Prof. Dr. Coşkun, 10. Yıl Marşı eşliğinde Bolu protokolü ve davetlilerle birlikte pasta kesti. 


www.utak2018.ibu.edu.tr