Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni (AİBÜ) ziyaret etti. İlk olarak Ali Ericek İlahiyat Fakültesi'ni ziyaret eden Prof. Görmez’i burada Rektör Vekili Prof. Dr. Kenan Gümüştekin karşıladı. Ziyarette, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cağfer Karadaş, hayırsever iş adamı Ali Ericek ve Bolu İl Müftüsü Mehmet Şahin ile dekan yardımcıları ve öğretim üyeleri de hazır bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, ziyaret sırasında ilk olarak İlahiyat Fakültesi’ni yaptıran hayırsever iş adamı Ali Ericek’e teşekkür etti. Prof. Dr. Görmez, Ali Ericek’in söz konusu binaların yapımını tereddüt etmeden üstlendiğini belirterek, “Ali Bey'den de biz bunu beklerdik. Daha önce bir konuşmamda İlahiyat Fakültesi varsa camisi de olması lazım demiştim. Gördüm ki üniversitemize çok güzel bir cami yaptırıyor. Allah hayırlarını makbul ve aziz eylesin.” diye konuştu. Dekan Prof. Dr. Cağfer Karadaş’tan fakülte hakkında bilgi alan Prof. Dr. Görmez, "Çok ferah bir mekan olarak tasarlanmış. Bu güzel mekanın teşrifinde kullanılacak tablolar Başkanlığımızın hediyesi olsun." dedi.

Prof. Dr. Görmez, İlahiyat Fakültesi'nin ardından Rektörlük makamına geldi. Rektör Vekili Prof. Dr. Kenan Gümüştekin’den üniversitemiz hakkında bilgi alan Prof. Dr. Görmez, "Ben de üniversite mensubu olduğum için gittiğim yerlerde üniversiteleri ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Böyle güzel bir kampüs içinde ve böyle bir üniversitede eğitim yapılır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin çok hızlı bir şekilde köklü bir üniversiteye dönüştüğünü biliyorum." diye konuştu.

Prof. Dr. Gümüştekin, ziyaretten duydukları mutluluğu dile getirerek Prof. Dr. Görmez’e üniversitemizin logosunun olduğu çini bir tabak hediye etti. Prof. Görmez ise 'kaynak bir eser' olarak nitelediği ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 10 yıllık bir çalışmanın sonunda yayınlanan 'Hadislerle İslam' ansiklopedisini takdim etti.   


www.utak2018.ibu.edu.tr